Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által kiírt „Tisztítsuk meg az Országot!” pályázat keretében nyolc településen, összesen 36 db térfigyelő kamerából álló kamerarendszert helyeztünk üzembe. A projekt célja, hogy megelőzze az illegális hulladéklerakást a magán- és közingatlanok területén.
Minden pályázónk nyert
Munkatársaink nem csak a technikai munkálatokban vettek részt térfigyelő kamerák telepítésekor, hanem a pályázat teljes folyamatában segítették szakértelmükkel ügyfeleinket, ennek köszönhetően minden olyan pályázó nyert, aki velünk készítette elő a pályázatát. Sőt, mindenki 100% támogatást kapott a beadott összegre.
Határidőre teljesítettük a projektet
Az I. ütem kitűzött megvalósítási és elszámolási határideje 2021. május 31. volt, amit eddig két alkalommal meghosszabbítottak azokra a nyertesekre való tekintettel, akik nem tudták a projektet megvalósítani május végéig.
Mi minden térfigyelő kamera projektünket zártuk a május végi határidőig. Az eredeti tervek szerint újabb 3 ütem várható 2022. év végéig.
Kreatív megvalósítás
A helyszínek változatossága miatt természetesen alkalmazkodnunk kellett az eltérő adottságokhoz. A térfigyelő kamerákat fa vagy fém tartószerkezettel installáltuk, napelemes megoldást építettünk ki, ha nem volt megfelelő áramellátás, internetes hálózatot alakítottunk ki, illetve a kameraképek visszanézhetőségéről is gondoskodtunk, a megfelelő üzemeltetéssel kiegészítve.
A pályázat feltételezte az alap kamerarendszer meglétét, ahol szükséges volt, az új rendszert integráltuk a meglévőbe.
Balatonkenese esetében az illegális hulladéklerakó területek megfigyelését 6 darab szigetüzemű napelemes megfigyelőpont létrehozásával valósítottuk meg.
Mitől különlegesek a kenesei megfigyelőpontok?
- napelemmel működnek, így nem igényelnek helyi áramellátást
- mobilinterneten keresztül történik a kameraképek eljuttatása adatközpontunkba, ahol a képek rögzítése történik
- a rögzített képek távoli visszanézhetőségét is lehetővé teszi a rendszerünk
Így a lakott területtől kívül eső illegális hulladéklerakó helyek távolról is könnyedén megfigyelhetőek.
Minden feladat más és más, így a megoldások közt sincs kettő egyforma, az eltérő igényekre felkészült kollegáink adtak korszerű választ, ezt példázza a felsőörsi megvalósulás is. Néhány gondolat Szabó Balázzsal (polgármester, Felsőörs) és Pichner Péterrel (ügyvezető, it.hu) készített interjúból:
36 kamerát szereltünk fel 8 településen, de mivel minden helyszín egyedi, a munka sohasem válik rutinná. Felsőörsön például az jelentette a kihívást, hogy a községben már meglévő két kamerarendszerhez kellett egy harmadikat illeszteni úgy, hogy zökkenőmentesen tudják használni az érintettek.
Büszkék vagyunk rá, hogy ezzel a nagyszabású projekttel társadalmilag értékes és hasznos tevékenységet is ellátunk, bízunk benne, hogy a térfigyelő kamerák segítenek egy tisztább Magyarország megteremtésében.
Te is szeretnél professzionális kamerarendszert településedre vagy vállalkozásodba?
Látogasd meg kamerás megfigyelőrendszerek üzletágunk oldalát!
Köszönjük az együttműködést és a közös munkát ügyfeleinknek!
Balatonakali Község Önkormányzata
Balatonkenese Város Önkormányzata
Csetény Község Önkormányzata
Felsőörs Község Önkormányzata
Várvölgy Község Önkormányzata
„VKSZ” Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt.